Sport

⚽️ Hysaj befason të gjithë: Dua të bëhem si ky futbollist

Autori: Gazeta inFokus 16:55 | 11 May 2017
Elseid Hysaj dëshiron të bëhet sikur Javier Zanetti.

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, inspirohet nga legjenda e Interit.

“Kam ndjekur gjithmonë Zanettin, si futbollist dhe një njeri mjaft profesionist. Shpresoj që të arrij në nivelet e tij”, deklaroi Hysaj, përcjellë “Lajmi.net”.

“Futbollisti më i vështirë për t’u markuar? Më të mirët janë këta që kemi ne. Nuk ka asnjë më të fortë se ne, po vijojmë që të përmirësohemi. Kush është më i fortë Mertens apo Belotti? Mertens sigurisht”, shtoi Hysaj. 

Inter Milan's Javier Zanetti celebrates after a goal scored by his teammate Mario Balotelli (not pictured) against Chievo during their Italian Serie A soccer match at the Bentegodi Stadium in Verona May 10, 2009.    REUTERS/Max Rossi   (ITALY SPORT SOCCER)

 

Etiketa:
Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera