Sport

Zyrtare: Ronaldo 400 gola me Realin (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 21:00 | 14 May 2017

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e 400-të në karrierë me Real Madridin.

Fituesi i Topit të Artë tani edhe zyrtarisht ka realizuar golin e tij të 400-të me klubin madrilen, shkruan Gazeta Blic

Reali i uroi portugezit 400 golat pas ndeshjes me Atletico Madridin, por La Liga nuk i kishte numëruar një gol shkaku i devijimit.

32-vjeçari kështu ka hequr të gjitha dyshimet, duke shënuar edhe zyrtarisht golin e 400-të me fanellën e Los Blancos.

Prej tyre, 281 i ka shënuar në La Liga dhe 88 në Ligën e Kampionëve.

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera