Sport

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez

Autori: Gazeta inFokus 21:04 | 12 June 2019

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy.

Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor të vitit 2025.

Kjo është blerja e tretë e Real Madridit pas Luka Jovicit dhe Eden Hazardit.

Të tjera