Lajme

Zyrtare: Pas Gjakovës, AAK e fiton edhe këtë komunë

Autori: Gazeta inFokus 20:50 | 14 November 2021

Komuna e Klinës do të vazhdoj të qeveriset nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Në këtë komunë, tanimë janë numëruar mbi 95% të votave, dhe Zenun Elezaj i AAK-së po prin bindshëm.

Ai ka 56.94% të votave, ndërsa Esat Raci i PDK-së, 45.06% të votave.

Poashtu Elezaj tanimë ka shpallur fitoren e tij në këtë komunë.

Të tjera