Sport

Zyrtare: Milani transferon futbollistin e Chelseas

Autori: Gazeta inFokus 18:08 | 26 August 2021

Klubi i Milanit ka arritur ti siguroj shërbimet e futbollistit të Chelseas, Tiemoué Bakayoko, shkruan Gazeta inFokus.

‘Rosonerët’ janë pajtuar për ta huazuar mesfushorin e londinezëve me mundësi blerje.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i mirënjohur italian, Fabrizio Romano, përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook.

Reprezentuesi i Francës do ti kushtoj Milanit 500 mijë euro, kurse pas një viti mund ta blejë kartonin e tij prej 20 milionë eurove.

Bakayoko ishte i interesuar të bashkohej vetëm me Milanin dhe prezantimi i tij pritet të bëhet shumë shpejtë./Gazeta inFokus/

Të tjera