Sport

ZYRTARE: Ky është futbollisti i radhës që largohet nga Gjilani

Autori: Gazeta inFokus 18:23 | 11 January 2020

Që nga përfundimi i stinorit vjeshtor skuadrat kosovare kanë nisur të përgatiten për pranverë, duke larguar dhe transferuar lojtarë, shkruan Gazeta inFokus.

Klubi i Gjilanit dhe futbollisti Kujtim Dubova i kanë ndarë rrugët.

Lajmin e ka konfirmuar vet lojtari.

“Dua të ju njoftoj që nga sot e tutje jam lojtar i lirë dhe nuk jam më pjesë e Gjilanit, falënderoj tifozërin Skifterat dhe gjithë ata që më përkrahen brenda klubit”, ka shkruar Dubova./Gazeta inFokus/

Të tjera