Lajme

Zyrtare: Kryeministri Kurti të martën në Bruksel

Autori: Gazeta inFokus 14:52 | 26 April 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të martën do të jetë në vizitë në Bruksel.

Këtë në një konferencë për media e ka konfirmuar, zëdhënësi i qeverisë Kurti, Përparim Kryeizu.

Ai ka treguar edhe se me kë do të takohet Kurti.

“Kurti do jetë në një vizitë zyrtare në Bruksel të martën, dhe do të ketë një vizitë dy dotpre ku do të ketë takim me përfaqësues të lartë të Bashkimit Europian prej tyre më të rëndësishëm janë takimi me presidentin e parlamentit evropian, presidenten e komisionit evropian, Ursula Von de Mayer, përfaqësuesin për politikë të lartë, z.Borrell si dhe komisionerë të ndryshëm.”, ka thënë Kryeziu./Gazeta inFokus/

Të tjera