Sport

Zyrtare: Këto dy skuadra rikthehen në Superligën e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 19:14 | 14 May 2017

Flamurtari dhe Vëllaznimi rikthehen në Vala Superligën e Kosovës.

Një Vala Superligë edhe më interesante do të jetë vitin e ardhshëm.

Dy skuadrat me shumë traditë në futbollin kosovar, Flamurtari dhe Vëllaznimi, kanë siguruar rikthimin në Vala Superligën e Kosovës.

Flamurtari ka mposhtur 2:1 Rahovecin, ndërsa Vëllaznimi Dukagjinin 3:2, për të siguruar rikthimin në elitën e futbollit kosovar.

Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera