Lajme

Zyrtare: Bllokohen sërish xhirollogaritë e Telekomit

Autori: H. Smajli 14:52 | 26 October 2020

Janë bllokuar sërish xhirollogaritë e Telekomit të Kosovës, si pasojë e borxhit ndaj Z Mobile, shkruan Gazeta inFokus.

Këtë e ka konfirmuar për Gazetën inFokus, kryetari i Sindikatës së Pavarur të PTK-së, Lamih Balaj.

“Po janë bllokuar sërish xhirollogaritë Telekomit për shkak të borxhit ndaj kompanisë Z-Mobile”, tha shkurt ai.

Ndryshe javë më parë Gazeta inFokus raportoi ekskluzivisht se janë 14 marrëveshje të cilat e kanë shtyrë Telekomin e Kosovës drejt falimentimit dhe për të cilat po hetohen ish zyrtarë nga ky institucion.

LEXO EDHE: EKSKLUZIVE: Telekomi po hetohet për 14 marrëveshje të dyshimta që e shkatërruan kompaninë (DOKUMENT).

Të tjera