Lajme

Zyra e Presidencës del me sqarim: Osmani nuk do të takohet nesër me Escobar

Autori: Gazeta inFokus 21:35 | 23 March 2023

Zyra e Presidencës ka dalë me një sqarim lidhur me një lëshim teknik që është bërë për agjendën mediale të presidentes së vendit, Vjosa Osmani.

ZRPK njofton se është ripërsëritur njoftimi lidhur me takimin e javës së shkuar mes Presidentes Osmani dhe zëvendës Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve z. Escobar.

Pra, sipas tyre, kjo agjendë ka qenë për datën 17 mars, dhe se nuk është për nesër.

“Të nderuar përfaqësues të mediave, ju njoftojmë se sot si rrjedhojë e një lëshimi teknik është ripërsëritur njoftimi lidhur me takimin e javës së shkuar mes Presidentes Osmani dhe zëvendës Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve z. Escobar: Agjenda mediale e Presidentes Osmani për datën (17 mars 2023).

Ju njoftojmë se kjo agjendë siç edhe është e cekur ka qenë për datën 17 mars, dhe se nuk është për nesër.  Ju kërkojmë ndjesë për këtë lëshim dhe shpresojmë në mirëkuptimin tuaj!”.

Universiteti më i madh publik në SHBA vjen në Kosovë?

Të tjera