Sport

Zlatan Ibrahimovic shënon, Milano rikthehet te fitorja (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 16:58 | 11 January 2020

Milano është rikthyer te fitorja në kampionat, duke triumfuar si mysafir i Cagliarit me rezultat 2-0 në duelin e vlefshëm për javën e 19-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për ‘rosonerët’ i realizuan Rafael Leao në minutën e 46’ dhe Zlatan Ibrahimovic në minutën e 64’.

Edhe pse 38 vjeçar suedezi realizoi gol pas rikthimit në klubin e Milanos.

Pas kësaj fitoreje Milano renditet i 8-ti me 28 pikëm kurse Cagliari mbetet i gjashti me 29 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera