Fun & Video

Zjarrfikësit shpëtojnë vogëlushen amerikane që i kishte ngecur tigani i ëmbëlsirave në kokë

Autori: Gazeta inFokus 10:03 | 09 February 2023

Zjarrfikësit në Pensilvani kanë kryer një shpëtim të pazakontë kur një vajze 2-vjeçare i ngeci koka në një enë për gatimin e ëmbëlsirave.

Erin Meixel nga Qarku Mifflin, tha se vajza e saj, Quinnley, po luante me një tigan që iu ishte hequr seksioni i mesit kur vendosi atë mbi kokë dhe i ngeci aty.

“Ajo e mbante atë si një shall rreth shpatullave derisa zjarrfikësit erdhën. Ajo ishte një ushtarake. Ajo ishte në gjendje të hante dhe të pinte ndonëse e kishte enën rreth saj”, tha nëna.

Meixel thirri urgjencën dhe zjarrfikësit i erdhën në ndihmë.

Zjarrfikësit përdorën dara për ta prerë enën dhe për ta shpëtuar vogëlushen.

Meixel tha se vajza e saj i ka ngjarë asaj, pasi kur ajo vetë ishte fëmijë iu ishin mbërthyer këmbët në një karrige plastike.

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera