Fokus

Zjarr i madh në Lipjan, lëndohet një zjarrfikës

Autori: Gazeta inFokus 21:05 | 21 September 2023

Sot rreth ortës 19:00 në Lipjan ka ndodhur një incident zjarri ku janë përfshirë dy objekte, si dhe dy serra,  shkruan Gazeta Infokus.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo tha se në këtë aksident zjarri një zjarrfikës ka pranuar tretman mjekësor.

-Advertisement-

“Sot rreth orës 19:00, kemi pranuar informatën për një incident zjarri në  Lipjan.  Bazuar në të dhënat e deritanishme, nga zjarri janë përfshitë dy objekte ( një me ushqim për kafshë dhe një me pajisje bujqësore) si dhe dy serra.  Në vendngjarje janë zjarrfikësit dhe policia të cilët po merren me rastin.  Për shkak të tymit, tretman mjekësor ka pranuar një zjarrfikës”, ka deklaruar Ahmeti për Infokus.

Ndryshe ka bërë të ditur se aktualisht ekipet e zjarrfikësve po vazhdojnë punën për lokalizimin e zjarrit./Gazeta Infokus/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Përsëri në shkollë me OFERTA shembullore!

Të tjera