Fokus

Zjarr i madh në Gjakovë, përfshihen një ndërtesë, objekt fetar dhe një shtëpi

Autori: Gazeta inFokus 17:20 | 14 September 2023

Sot rreth  orës 13:55 një ndërtesë e cila ishte në ndërtim është përfshirë nga zjarri në rrugën “Dëshmorët e Lirisë”, në Gjakovë, shkruan Gazeta Infokus.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësi I policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

Ai tha se përveç ndërtesës nga zjarri janë përfshirë edhe një objekt fetar dhe një shtëpi në afërsi.

“Rreth orës 13:55 është raportuar se një ndërtesë (e cila është në ndërtim) në rrugën “Dëshmorët e Lirisë” është përfshirë nga zjarri. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes ku përveç ndërtesës, zjarri kishte përfshirë edhe një objekt fetar dhe një  shtëpi në afërsi. Zjarri kishte përfshirë kryesisht pjesë të jashtme të këtyre objekteve”, ka deklaruar Elezaj për Infokus.

Ndryshe Elezaj ka thënë se nuk ka persona të lënduar.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Njësia e Zjarrfikësve dhe zjarri është lokalizimin. Përveç dëmeve materiale nuk është ka pasur pasoja në njerëz. Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori i shtetit i cili ka dalë në vendin e ngjarjes”, ka thënë tutje Elezaj./Gazeta Infokus/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri

Të tjera