Sport

Zidane merr edhe një lajm të keq nga infermieria e klubit, ylli i Real Madridit humbet sfidën ndaj Atalantas

Autori: Gazeta inFokus 16:47 | 22 February 2021

Telashet për trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane, nuk kanë të ndalur, shkruan Gazeta inFokus.

Listës së lojtarëve që do ti mungojnë Realit në sfidën ndaj Atalantas i është shtuar edhe ylli i skuadrës, Karim Benzema.

Përveç Benzemas, tekniku francez nuk do të mund të llogaritë as në Sergio Ramosin, Eden Hazardin, Marcelon, Dani Carvajalin, Fede Valverden, Rodrygon Goesin, Alvaro Odriozolan dhe Eder Militaon.

Atalanta dhe Real Madridi do të përballen të mërkurën mbrëma, në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Më poshtë keni listën e futbollistëve të ftuar nga Zinedin Zidane për ballafaqimin me ekipin italian./Gazeta inFokus/

Të tjera