Lajme

Ziadin Sela në gjendje shumë rëndë, po lufton me jetë

Autori: Gazeta inFokus 20:19 | 27 April 2017

Siç thuhet deri më tani Ziadin Sela është sulmuar shumë rëndë. Dhuna brenda Kuvendit ka ndodhur me sende të forta edhe Oliver Spasovski, lideri i LSDM-së Zoran Zaev, ku edhe dolën pamjet i cili ishte i mbuluar me gjak.

Ziadin Sela është sulmuar shumë rëndë. Dhuna brenda Kuvendit ka ndodhur me sende të forta edhe Oliver Spasovski, lideri i LSDM-së Zoran Zaev, ku edhe dolën pamjet i cili ishte i mbuluar me gjak.

Të plagosur kanë mbetur edhe Radmilla Shekerinska dhe Damian Mançevski dhe një tjetër deputet nga LSDM si dhe gazetarët. Jozyrtarisht mësohet se edhe Ziadin Sela është sulmuar nga protestuesit e VMRO-së

-Advertisement-

Praktikisht në Kuvend ndodhi grusht shteti nga VMRO-DPMNE dhe policia nuk e ka penguar atë.

Parlamenti është bllokuar dhe nuk mund të hyjë e as të dalë askush.

Ambasadorët e jashtëm kanë caktuar konferencë emergjente për shtyp emergjente para hotelit Meriot në Shkup.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Përsëri në shkollë me OFERTA shembullore!

Të tjera