Lajme

Zhvendosja e “Sunny Hill” në Tiranë, humbje e madhe për bizneset

Autori: Gazeta inFokus 19:03 | 18 June 2022

Shoqata e hotelierisë dhe ajo e gastronomisë po ankohen se humbën shumë para nga anulimi i festivalit “Sunny Hill” në kryeqytet.

Visar Demolli, drejtor i Odës sw Hotelerisë e Turizmit, ankohet se tani të gjitha rezervimet e bëra nga turistë e pjesmarrës të festivalit i kanë shkaktuar humbje të mëdha financiare, njofton Klan Kosova.

Ankesë se humbën shumë, ka edhe Arian Vranica, anëtar i Shoqatës së Gastronomëve.

Të tjera