Lajme

Zhduket nga radari aeroplani me 39 pasagjerë

Autori: Gazeta inFokus 21:34 | 29 April 2017

Një avion me rreth 39 pasagjerë në bord është zhdukur nga radarët në Kubë.

Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar mbi çështjen nga autoritetet kubane

Lajmi për zhdukjen e aeroplanit nga radari është bërë i ditur nga mediat lokale.

Aeroplani Antonov-26 është zhdukur nga radarët në orët e hershme të së shtunës, përderisa po fluturonte mbi Kubë.

Aeroplani u ngrit nga një aeroport afër qytetit Baracoa në Kubën lindore dhe më vonë u zhduk për provincën perëndimore Pinar del Rio.

Media të ndryshme raportojnë se aeroplani është rrëzuar dhe nuk ka të mbijetuar, por autoritetet në Kubë nuk kanë konfirmuar këto të dhëna rreth incidentit.

Klinika Zhan Mitrev i kërkon Prokurorisë sqarime, e dorëzon një kallëzim penal

Të tjera