Lajme

Zhduken tre presona brenda 24 orëve në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:15 | 01 October 2021

Policia ka njoftuar se tre fëmijë janë zhdukur në Kosovë, prej tyre dy të mitur, shkruan Gazeta Infokus.

Dy rastet e zhdukjes janë të raportuar në Prishtinë, ku nëna ka raportuar se i është zhdukur vajza, ndërsa rasti tjetër babai ka raportuar se djali i tij i mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

Një rast tjetër është raportuar edhe në Klinë, nëna ka raportuar se vajza e saj e mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

“Më 30.09.2021 një femër kosovare, ka raportuar se vajza e saj është larguar nga shtëpia dhe nuk kanë njohuri për vend ndodhjen e saj.

Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se i biri i tij viktima mashkull kosovar, i mitur, është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më,

Ankuesja femër kosovare ka informuar se vajza e saj viktima femër kosovare e mitur, është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Njësia policore është duke e hetuar”, thuhet në raportin e policisë. /Gazeta Infokus/

Të tjera