Lajme

Zhduken dy vajza në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 10:33 | 14 October 2021

Dy vajza nga Prishtina janë larguar nga shtëpia e tyre dy ditë më parë dhe nuk dihet për vend ndodhjen e tyre, shkruan Gazeta Infokus.

Rastin në polici e kanë paraqitur prindërit e tyre.

“Dy ankuesit, një mashkull dhe një femër kosovarë (bashkëshort ) kanë raportuar se vajzat e tyre janë larguar nga shtëpia dhe nuk kanë njohuri për vend ndodhjen e tyre. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Rasti vazhdon të hetohet /Gazeta Infokus/

Të tjera