Sport

Zhbllokohet rezultati në takimin ndërmjet Ajaxit dhe Romës, kjo skuadër kalon në avantazh

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 08 April 2021

Ajaxi dhe Roma po luajnë momentalisht në kuadër të çerekfinales së Ligës së Evropës, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Johan Cruijff Arena’ në Amsterdam, skuadra e Ajaxit ka kaluar në avantazh në minutën e 39′.

Golin për vendasit e ka realizuar mesfushori holandez, Davy Klaassen.

Më poshtë keni golin e shënuar nga Davy Klaassen./Gazeta inFokus

Të tjera