Lajme

Zgjedhja e Metës president? Rama mbledhje urgjente me deputetët

Autori: Gazeta inFokus 09:53 | 28 April 2017

Kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i Partisë Socialiste ka mbledhur në orët e para deputët e grupit parlamentar socialist.

Mësohet se mbledhja ka nisur pak më parë dhe vjen në një kohë ku Kuvendi duhet të zgjedhe presidentin pas dështimit të 3 raundëve.

Por ndryshe nga raundet e tjera LSI ka propozuar 2 kandidatura, Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta.

-Advertisement-

Mbledhja ka nisur paradite dhe vjen pak kohë para se Kuvendi të zhvillojë raundin e katër të zgjedhjes së presidentit të ri, tashmë me një emër të qartë, e për të cilën PS dhe vetë Rama e ka dhënë që dje votën.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera