Lajme

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Autori: Gazeta inFokus 16:37 | 28 March 2023

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më 6 prill.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Ministria ka bërë me dije se procedurat e aplikimit dhe dokumentacioni mbetet i njëjtë.

“Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka marrë vendim për zgjatjen e afatit për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore për vitin 2023, nga data 30 mars deri me 06 prill 2023 në ora 16:00. Me këtë rast ju njoftojmë gjithashtu se procedurat e aplikimit dhe dokumentacioni mbetet i njëjtë”, thuhet në njoftim.

Prince Caffe shpërblen Xhemil Skenderin me veturë “Fiat 500”

Të tjera