Lajme

Zëvendësministri Durmishi gjatë inspektimit të punimeve në autostradën e Gjilanit, nget veturën pa rrip sigurie

Autori: Gazeta inFokus 15:03 | 12 October 2023

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës Liburn Aliu bashk me zëvendës ministrin Hysen Durmishi kanë treguar se janë duke inspektuar punimet në autostradën e Gjilanit.

Aliu përmes një video mesazhi të publikuar në Facebook është shfaqur me Durmishin në veturën e tyre në lëvizje, mirëpo Durmishi i cili është shoferi i veturës nuk e ka vendosur rripin e sigurisë.

“Bashkë me zv. ministrin Durmishi dolëm sot në autostradën e Gjilanit, respektivisht po inspektojmë punimet e asfaltimit në Lotin 8 të kësaj autostrade”, ka thënë Aliu.

-Advertisement-

Ai po ashtu tha se në mbledhjen e Qeverisë kanë marrë vendim për shpronësimin e pronave që lidh Prizrenin me Tetovën.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera