Lajme

Zëvendëskryeministrja Redžepi priti në takim guvernatorin Mehmeti e drejtorin Mazreku, ja për çfarë biseduan

Autori: Gazeta inFokus 08:39 | 15 June 2022

Zëvendëskryeministrja e Kosovës Emilija Redžepi ka pritur sot në takim guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës z.Fehmi Mehmeti si dhe drejtorin e Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS) z.Sami Mazreku.

Gjatë takimit guvernatori Mehmeti e ka njoftuar zëvendëskryeministren Redžepi rreth përfaqësimit të komuniteteve në vendimmarrje në Bankën Qendrore të Kosovës, por edhe punëve që aktualisht janë duke u bërë në BQK.

Gjithashtu gjatë takimit Mazreku ka njoftuar se tashmë Byroja Kosovare e Sigurimit (BKS) në aspektin teknik si asnjëherë më parë është përgatitur për tu anëtarësuar në Byronë e Kartonit të Gjelbër.
Njoftimi i plotë:

Të tjera