Lajme

Zëvendëskryeministrja e Kosovës merr pjesë në varrimin e Zukorliq në Sanxhak

Autori: Gazeta inFokus 19:18 | 07 November 2021

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Redzepi ka marrë pjesë në varrimin e ish-myftiut të Sanxhakut, Muhamer Zukorliq.

Ai ndërroi jetë papritmas pas një infarkti. I ndjeri ishte edhe mik i madh i Kosovës dhe shqiptarëve.

“Një nga ditët më të vështira të jetës sime!

Mëshira e përjetshme qoftë mbi ty, miku im. E lus Allahun që të të mëshirojë dhe të të japë vendin më të bukur në xhenet. Prindërve, fëmijëve, Elmës sime, të afërmve dhe të gjithë miqve të mi uroj që Allahu t’u japë forcë dhe paqe.

Fotot e një numri të madh njerëzish që ju adhuruan sot tregojnë madhështinë tuaj dhe sa në mënyrë të papërshkrueshme u vlerësuat nga populli ynë. I madhi i kohës sonë, guri intelektual, udhëheqësi, mësuesi, prijësi dhe miku ynë.

Veprat e tua flasin…”, ka shkruar zëvendëskryeministrja.

Të tjera