Lajme

Zemaj: Zjarri ka kapluar QKUK-në e heshtja ministrat e paaftë të qeverisë së mashtrimit

Autori: Gazeta inFokus 12:50 | 21 November 2023

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka reaguar lidhur me zjarrin që ka përfshirë mëngjesin e kësaj të marte dy zyra në objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore.

Zemaj, ish-ministër i Shëndetësisë, ka thënë se “zjarri ka kapluar QKUK-në, kurse heshtja ministrat e paaftë të qeverisë së mashtrimit”.

Ndryshe, nga Policia e Kosovës kanë konfirmuar se nuk ka persona të lënduar dhe se ka nisur ndërmarrjen e veprimeve hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave që karakterizojnë ngjarjen.

-Advertisement-

Kjo është hera e dytë brenda vitit që IML-ja përfshihet nga flakët.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
4 arsyet pse duhet të studioni Biznes dhe Menaxhment

Të tjera