Lajme

Zemaj thotë se LDK i morri disa anëtarë PDK’së

Autori: Gazeta inFokus 14:04 | 17 May 2017

Anëtari i LDK’së ka thënë se sot iu janë bashkuar katër ish-anëtarë të PDK’së në partinë e tyre.

Armend Zemaj ka shkruar se në Lidhjen Demokratike të Kosovës sot kanë aderuar katër ish-anëtarë të Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Shtërpcë.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes Facebook’ut dhe ka thënë se si pasojë e pakënaqësisë në PDK, këta anëtarë kanë aderuar sot në LDK.

Ky është postimi i plotë i Zemajt:

LDK rritet me disa anetare te deritashem te PDK-së. Ne kerkim te ndryshimit dhe te zgjenjyer me aktualitetin ne PDK, anetaret kane aderuar ne LDK. Ata i mirëprita ne seline e LDK-së ne Prishtine. Diteve ne vijim pritet edhe aderime te reja. Tashme per rinine, LDK eshte shenderruar ne nje shprese te vetme dhe te sigurte.

Të aderuarit te respektuar, Ardian Isufi, Astrit Haliti, Gent Aliu, Ermira Mehmeti. Antare te kryesise te Forumit Rinore te PDK-se Dega ne Shterpce..

#LDKforever…

Ndryshe, mbrëmë, pak para mesnatës, PDK’ja ka arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhorë me AAK’në dhe NISMA’n, për zgjedhjet e 11 Qershorit.

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera