Lajme

Zemaj takon përfaqësuesit fetarë

Autori: Gazeta inFokus 17:22 | 12 July 2020

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar përfaqësuesit fetarë, Myftiun Naim Ternava dhe Kryeipeshkvin Imzot Dodë Gjergji, me të cilët ka biseduar për rëndësinë e zbatimit të masave anti-covid nga komunitetet fetare, njofton Insajderi.

Sipas Zemajt, “bashkësitë fetare në Kosovë kanë luajtur një rol të madh gjatë fazës së pandemisë duke ndikuar në fuqizimin e përpjekjeve për ballafaqim të përbashkët kundër pandemisë, diçka që do ta bëjnë edhe në të ardhmen në funksion të ruajtjes së shëndetit publik”.

Kam takuar sot kryetarin e BIK-ut, Myftiun Naim Tërnava dhe kryesinë e BIK-ut si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së…

Gepostet von Armend Zemaj am Sonntag, 12. Juli 2020

Të tjera