Lajme

Zemaj takohet me homolugn italian në NATO, flasin për integrimin e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 20:11 | 28 January 2022

Përfaqësuesi i Kosovës pranë zyrës së NATO-s, Astrit Zemaj, është takuar sot me Ambasadorin italian në NATO, Francesco Talò.

Përmes një shkrimi në Facebook, Zemaj ka falendëruar Talòn për mbështetjen e përhershme të Italisë ndaj Kosovës.

“Falenderues për pritjen përzemërt dhe për mbështetjen e sotme të fuqishme në Perfaqësinë e Përhershme të Italisë në NATO nga ana e Ambasadorit, Francesco M. Talò. Te përkushtuar për të ardhmen e përbashkët, për paqën, sigurinë dhe stabilitetin si dhe rrugëtimin e Republikës së Kosovës në proceset e integrimeve Euro-Atlantike” ka shkruar Zemaj.

Të tjera

rel="nofollow"