Lajme

Zemaj: Sulmi kundër infermierit në vendin e punës nga një pacient është sa i dënueshëm aq i papranueshëm

Autori: Gazeta inFokus 20:26 | 27 September 2020

Minsitri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se sulmi ndaj infermierit në QKUK nga një pacient, është i papranueshëm, raporton Gazeta Blic.

Ministri tha se shprehu respekt për punën e gjithë infermierëve të vendit.

Zemaj tha se Feimit i uroi shërim të shpejtë.

Gjatë ditës u raportua se infermieri i therrur me thikë në QKUK është në gjendje shëndetësore stabile.

Ky është postimi i tij i plotë:

Sulmi i djeshëm kundër infermierit në vendin e punës nga një pacient në QKUK, është sa i dënueshëm aq i papranueshëm. Feimit i urova shërim të shpejt dhe shpreha respekt për punën e tij dhe të gjithë infermierët e vendit.

Puna e infermierëve do çmuar e përkrahur, sepse me përgjegjësitë e veta i kontribuojnë suksesit të shëndetësisë!

Sulmi i djeshëm kundër infermierit në vendin e punës nga një pacient në QKUK, është sa i dënueshëm aq i papranueshëm….

Gepostet von Armend Zemaj am Sonntag, 27. September 2020

Të tjera