Lajme

Zemaj: Qasja e Qeverisë në dialog e papërgjegjshme

Autori: Gazeta inFokus 11:17 | 24 November 2022

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj në emër të LDK-së tha para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se rruga e vetme që garanton suksesin e Kosovës është bashkërendimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai tha se LDK ka shprehur qartë brengën për qasjen e papërgjegjshme të Qeverisë në dialog.

Zemaj më tej tha se ajo që ka ndodhur në dy javët e fundit ishte e panevojshme, e dëmshme dhe popullsite.

Deputeti i LDK-së më tej shtoi se kthimi në marrëveshjen e njëjtë dhe pranimi i saj tregon qasjen jozerioze dhe papërgjegjësinë e qeverisë.

Ai tha se më tej se duhet të ketë transparencë në dialog.

Të tjera