Lajme

Zemaj i brengosur me rritjen e rasteve të reja: Menaxhimi nuk mund të ketë sukses nga kolltukët e as nga parqet publike

Autori: Gazeta inFokus 18:25 | 02 April 2021

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, dikur ministër i Shëndetësisë, është shprehur i brengosur për shkak të rritjes së infeksionit me COVID-19.

Zemaj në një postim në Facebook ka thënë se virusi ka marrë hov të madh.

Sipas tij, menaxhimi i pandemisë do qasje ofensive dhe nuk mund të ketë sukses nga kolltukët e as nga parqet publike.

“Për dhjetë ditë, është shumë brengosëse rritja e infeksionit me Covid-19. Virusi ka marrë hov të madh.

Për dhjetë ditë, 10013 qytetarë janë pozitiv. Fatkeqësisht 125 qytetarë (pacientë) kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës. Fronti i betejës kundër virusit është i hapur.

Demagogjia dhe shantazhi demtojnë të arriturat në menaxhimin e situatës pandemike. Andaj menaxhimi i pandemisë do qasje ofensive dhe nuk mund të ketë sukses nga kolltukët e as nga parqet publike”, shkroi Zemaj në Facebook.

Kujtojmë se vetëm sot u shënuan 10 viktima dhe 753 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Për dhjetë ditë, është shumë brengosëse rritja e infeksionit me Covid-19. Virusi ka marrë hov të madh.

Për dhjetë ditë,…

Posted by Armend Zemaj on Friday, April 2, 2021

Të tjera