Lajme

Zelensky dhe Pelosi takohen në Kiev

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 01 May 2022

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky sot është takuar me një delegacion të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në këtë delegacion ishte edhe kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, e cila u takua me Zelenskyn.

Zelensky e kishte shpërndarë një video nw rrjetin social Twitter, transmeton Klankosova.tv.

Të tjera