Lajme

Zëdhënësi i PDK-së kritikon Kurtin e Osmanin: Me gjipa në ditë punë në Gërmi

Autori: Gazeta inFokus 20:21 | 01 April 2021

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyci ka kritikuar Kurtin e Osmanin për vizitën e tyre që kanë pasur të enjtën në Gërmi, shkruan Gazeta Infokus.

Bytyci ka shkruar se vizita e tyre është bërë në ditë pune dhe nën shoqërimin e shumë truprojeve.

“Me GJIPA të ZI, rreth 10 prej tyre, e me truproje për në Gërmi me familje, kuptohet në ditë punë.

Ekonomia në greminë, e mbi 10 vdekje mesatarisht në ditë për shkak të pandemisë, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani gjetën kohën edhe për piknik. Kësaj i them me pas prioritete në jetë.

* Po e paramendoj histerinë e disave sikur të vepronin të tjerët kështu. Edhe mos të harroj ata nuk kishin të veshur patike!”, ka shkruar ai./Gazeta Infokus/

Të tjera