Sport

Zbulohet skuadra në të cilën dëshiron të transferohet Erling Haaland

Autori: Gazeta inFokus 17:47 | 04 January 2022

Erling Haaland është sulmuesi që çdo trajner do ta dëshironte ta kishte në skuadër, shkruan Gazeta inFokus.

Futbollisti i kombëtares së Norvegjisë pritet të largohet nga Borussia Dortmundi gjatë afatit kalimtar veror.

Për të janë të interesuar thuajse të gjitha skuadrat e mëdha evropiane.

Megjithatë, Haaland raportohet se dëshiron të transferohet në Spanjë te skuadra e Barcelonës.

Sulmuesit norvegjez i pëlqen Spanja dhe një kalim i tij te Barcelona mund të ndodhë gjatë verës./Gazeta inFokus/

 

Të tjera