Lajme

Zbulohet një bunker për fshehjen e barnave të kontrabanduara në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 14:57 | 27 January 2023

Njësitet e doganës të premten kanë zbuluar një bunker në një barnatore në Prishtinë, shrkuan Gazeta Infokus.

Gjatë kontrollimit në këtë barnatore në kryeqytete, zyrtarët doganorë kanë hasur në barna të kontrabanduara si dhe hapësirën e veçantë për fshehjen e mallrave të kontrabanduara.

Medikamentet e gjetura janë sekuestruar, ndërkaq ndaj pronarit është iniciuar procedurë kundërvajtëse.

“Medikamentet janë sekuestruar dhe ndaj pronarit është iniciuar procedurat kundërvajtëse”, thuhet në komunikatë.

Komunikata e plotë:

Prishtinë 27 janar 2023 njësit e doganës sot kanë arritur që të zbulojnë një hapësirë të fshehur (bunker) në një barnatore në Prishtinë.

Pas pranimit të informatave përsëri përmes aplikacionit e-dogana lidhur me parregullsitë potenciale, zyrtarët Doganorë kanë organizuar një kontrolle në një barnatore në Prishtinë.
Gjatë kontrollimit janë hasur në barna të kontrabanduara si dhe hapësirën e veçantë për fshehjen e mallrave të kontrabanduara.

Medikamentet janë sekuestruar dhe ndaj pronarit është iniciuar procedurat kundërvajtëse.
Aplikacioni i lansuar nga dogana si dhe bashkëpunimi me qytetarët po jep rezultate çdo ditë, derisa dogana inkurajon qytetarët që të përcjellin informata pasi njësitet tona janë të gatshme për të verifikuar informatat.

Dogana e Kosovës ka aplikacionin eDogana për pajisjet e mençura android dhe ios, i cili mundëson lajmërim të parregullsive dhe sjelljeve jo profesionale me komunikim të sigurt dhe gjithashtu ofron shërbime tjera me qëllim të shërbimit ndaj qytetarëve dhe komunitetit të prodhuesve dhe tregtisë në përgjithësi.

/Gazeta Infokus/

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera