Lajme

Zbulohen edhe iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus, kjo është veçoria interesante që funksionon vetëm në SHBA dhe Kanada

Autori: Gazeta inFokus 21:37 | 07 September 2022

Apple ka zbuluar sot modelet e reja iPhone 14 dhe 14 Plus me ekrane OLED 6.1-inç dhe 6.7-inç respektivisht.

Veçoria që spikati ishte komunikimi satelitor por që është i disponueshëm vetëm në SHBA dhe Kanada.

Çipi i A15 Bionic, një sistem të ri kamerash të pasme dhe një kamër të re selfie 12-megapiksel. eSim dhe 5G për të dy modelet, iPhone 14 dhe 14 Plus mund të porositen nga 9 Shtatori.

Ndërkaq modeli iPhone 14 në shitje nga 14 Shtatori kurse 14 Plus më 7 Tetor. Smartfonët kushtojnë 799 dhe 899 dollarë respektivisht. /PcWorldAlbanian

Të tjera