Lajme

Zaev dhe Ahmeti: Shpejt do të kemi zgjidhje të situatës

Autori: Gazeta inFokus 14:33 | 26 April 2017

Dy liderët e partive politike në Maqedoni, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti konfirmuan se zhvillojnë takime të vazhdueshme në Kuvend në kuadër të gjetjes së një zgjidhje për zhbllokimin e këtij institucioni.

Zaev shpreson se institucionet do të zhbllokohen shume shpejt dhe mazhoranca parlamentare po bën çdo gjë ne parime me kushtetutën për të gjetur një zgjidhje për të dalë nga kriza dhe për të zgjedhur kryparlamentarin e ri.

Ai shtoi se LSDM vazhdon të ketë mbështetjen e partive shqiptare si dhe po bën gjithçka për të shmangur tensionet dhe kalimin e pushtetit në mënyrë paqësore, shkruan Alsat M.

-Advertisement-

Ahmeti tha se çështja e mbështetjes për LSDM-në është ekzagjeruar sepse partia e tij tashmë ka pranuar se do të jetë në anën e zgjidhjes së krizës.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
TEB sjellë edhe kartelën prestigjioze VISA Infinite

Të tjera