Sport

Ylli kosovar kthehet nga lëndimi pas shtatë muajve dhe prezantohet te skuadra e re (FOTO&VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 17:49 | 08 December 2019

Liridon Krasniqi rikthehet nga lëndimi i gjatë dhe bëhet me skuadër të re.

Krasniqi është rikthyer në fushat e gjelbërta pas shtatë muajve mungesë.

Mesfushori nga Kosova kishte qëndruar jashtë pasi ishte operuar dhe për shtatë muaj nuk ka mundur të luaj futboll.

27-vjeçari e kishte shkëputur kontratën me skuadrën Melaka UTD, por karrierën përsëri do ta vazhdojë në Malajzi.

Kampioni në fuqi i Malajzisë, Johor UTD e ka marrë Krasniqin në radhët e veta dhe zyrtarizmi i tij në këtë skuadër është çështje ditësh.

Krasniqi tanimë i është bashkuar klubit në stërvitje dhe gjatë këtyre ditëve pritet të prezantohet para medieve.

Vitiasi ka katër vite që është pjesë e futbollit malazias ku ka bërë një emër jashtëzakonisht të madh me skuadrën e Kedah FA.

Ai tanimë është në pritje të pasaportës së Malajzisë pasi Kombëtarja e këtij shteti dëshiron që Liridoni të luaj me ta.

View this post on Instagram

#JDT #TrainingSession #LuaskanKuasamuJohor

A post shared by JOHOR DARUL TA’ZIM FC (@officialjohor) on

 

Të tjera