Sport

Ylli i Arsenalit ndëshkohet direkt me të kuq, ndërhyri ashpër në futbollistin shqiptar Ezgjan Alioski

Autori: Gazeta inFokus 19:00 | 22 November 2020

Kanë kaluar mbi një orë lojë në ndeshjen mes Leeds Unitedit dhe Arsenalit.

Pas 60 minutash, rezultati në “Elland Road” është i barabartë, 0:0, shkruan “Zeri.info”.

Nga minuta e 52-të, Arsenali po luan me një lojtar më pak.

Kjo pasi Nico Pepe u ndëshkua me karton direkt të kuq.

Futbollisti nga Bregu i Fildisht gjatë një momenti ndërhyri ashpër në futbollistin shqiptar të Leedsit, Ezgjan Alioskit.

Ndryshe, kjo sfidë është e vlefshme për javën e nëntë të Premierligës angleze.

 

 

Të tjera