Rozë

Yjet që kanë pasuri marramendëse por bëjnë një jetesë normale (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 10:05 | 20 July 2022

Në sytë e njerëzve të zakonshëm, të famshmit udhëheqin një mënyrë jetese që është e paarritshme për shumicën prej nesh. Ne i lidhim ata me luksin dhe shpenzimet e pakuptimta të parave. Megjithatë, nuk është gjithmonë kështu.

Do të habiteni kur të dini se të famshmit tuaj të preferuar mund të jenë gjithashtu të kursyer dhe të refuzojnë të blejnë një telefon të ri derisa i vjetri të ndalojë së punuari plotësisht, ose të mos punësojë dikë por të gatuajë vetë.

Sarah Michelle Gellar ka rrëfyer se përdor kuponët (blerjesh) gjatë gjithë kohës.

Ylli i Buffy the Vampire Slayer tha se ajo dhe bashkëshorti i saj, Freddie Prinze Jr., bëjnë pazare shpesh, kështu që ajo duhet të pyesë se cilat produkte janë në ofertë dhe ajo gjithashtu përdor kuponë.

Jennifer Lawrence tha se për shkak të edukimit të saj ia di vlerën parave.

J

Mick Jagger refuzon t’i hedhë gjërat sapo të ndalojnë së punuari dhe gjen mënyra për t”i rregulluar ato.

Këngëtari e cilësoi veten si një njeri i “kursyer” dhe tha se nuk është nga brezi që thjesht mund të flakë një kompjuter nëse prishet. Ai tha se më mirë do të shihte një makinë të riparohej sesa të prishej.

Shailene Woodley tha se fama nuk e ndryshoi qasjen e saj ndaj jetës.

Ylli i ri i The Fault in Our Stars tha në një intervistë se nuk i interesojnë paratë, kështu që jeta e saj nuk ka ndryshuar shumë që kur ka luajtur në disa projekte të njohura. Ëoodley pohon se ajo nuk është aspak ekstravagante.

Renée Zellweger u lavdërua nga kolegët e saj që mbeti një person modest.

Renée ishte ylli kryesor i Ditarit të Bridget Jones , dhe ajo shokoi bashkë-yllin e saj Debra Gillett duke mos u sjellë sikur ishte mbi të gjithë. Në fakt, Gillett tha se Zellëeger “u ul në kuti duke ngrënë drekën e saj nga një kuti kartoni njëpërdorimshme si pjesa tjetër e ekuipazhit”. Ajo gjithashtu bëri shaka dhe ishte tepër mikpritëse ndaj të gjithëve.

Lady Gaga jetonte në të njëjtin apartament gjatë periudhës kur u bë një superstar, ashtu si para famës së saj.

Këngëtarja tregoi se mezi shpenzon para sepse për të nuk ka rëndësi. Ajo ende jetonte në të njëjtën studio të vogël gjatë kulmit të karrierës së saj, madje menaxheri i saj u shqetësua se ajo kishte humbur kartën e kreditit, ndërsa në fakt thjesht nuk i pëlqen të shpenzojë para.

Keanu Reeves merr metronë dhe ua liron vendet pasagjerëve të tjerë.

Ka shumë histori se sa i mirë është Keanu Reeves. Në vitin 2011, një video e tij në metro u bë virale. Ai mund të shihet thjesht i ulur në metro, dhe më pas kur sheh një zonjë që duhet të qëndrojë në këmbë gjatë udhëtimit, ai i ofron të lirojë vendin e tij për të, gjë që ajo e pranon. Keanu ngrihet në këmbë pa hezitim dhe qëndron ashtu derisa arriti në destiancion.

Julia Roberts gatuan gjithmonë vetë ushqimin e saj.

Në fakt, një nga yjet më të mëdha në botë, Julia Roberts nuk ka një dado, një shërbëtore apo një kuzhinier, siç do të mendonin të gjithë. Ajo bëri shaka se njerëzit habiten kur dëgjojnë se ajo gatuan vetë dhe e pyesin “Si mund ta bësh këtë?” Kështu që ajo përgjigjet me lojëra se “uria është një motivues i madh” kur bëhet fjalë për gatimin.

Halle Berry mendon gjithmonë për të ardhmen dhe kursen në vend që të shpenzojë para.

Aktorja tha se ndërsa është mirënjohëse për pasurinë e saj, ajo gjithmonë ka frikë se mund t’i humbasë të gjitha në një sekondë. Kështu që ajo planifikon financat e saj dhe kursen para në vend që t’i shpenzojë ato. Ajo e përshkroi veten si dikush që “nuk ka 10 makina dhe shumë diamante”.

Chris Evans vetëm kohëve të fundit hoqi dorë nga telefoni i tij 7-vjeçar.
Rezulton se aktori, i cili njihet më së shumti për përfshirjen e tij në filmat e Marvel-it, nuk është ai tipi i njeriut që blen një telefon të ri çdo 6 muaj. Në fakt, deri vonë ai përdorte një iPhone 6S, i cili u lançua në vitin 2015.

Kur më në fund erdhi koha për t’i thënë lamtumirë telefonit të tij të vjetër, ai shkroi një mbishkrim në Instagram ku shkruhej: “RIP iPhone 6. Patëm një ecuri të mirë . Do të më mungojë butoni yt.”

Të tjera