Sport

Xherdan Shaqiri kërkon largimin nga Liverpooli, këto dy skuadra janë të interesuara për të

Autori: Gazeta inFokus 17:23 | 26 April 2021

Xherdan Shaqiri siç duket është duke e zhvilluar sezonin e fundit me fanellën e Liverpoolit, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo, pasi futbollisti me prejardhje shqiptare ka kërkuar largimin nga ‘Anfieldi’ për shkak të minutazhës së vogël.

Sipas ‘Football Insider”, reprezentuesi zviceran i ka thënë agjentit të tij së dëshiron të largohet gjatë verës nga Liverpooli.

Për shërbimet e Shaqirit thuhet se janë të interesuar dy ekipet nga Serie A.

Roma dhe Lazio e dëshirojnë transferimin e Shaqës gjatë afatit kalimtar veror./Gazeta inFokus/

Të tjera