Lajme

Xhelal Sveçla jep detaje për aksionin e policisë që u zhvillua kundër grabitësve të arit në Suharekë

Autori: Gazeta inFokus 20:46 | 30 November 2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka dhënë detaje pas operacionit të policisë sot në disa lokacione të ndryshme në lidhje me rastin e grabitjes në Suharekë, ku deklaron se janë arrestuar tetë persona, shkruan Gazeta Infokus.

Ai përmes një postimi në “Facebook”, ka bërë të ditur se edhe një person tjëtër është në kërkim.

Po ashtu dy zyrtarëve policor të cilët janë plagosur dhe zyrtarit të lënduar në këtë rast i uron shërim sa më të shpejtë.

-Advertisement-

“Deri më tash janë arrestuar tetë persona ndërsa Policia është në kërkim të personit tjetër të përfshirë në këtë rast. Dy zyrtarëve policor të cilët janë plagosur dhe zyrtarit të lënduar në reagim dhe arrestim të të dyshuarve të këtij rasti ju uroj shërim të shpejtë. Vendi i kriminelëve është burgu, dhe ky është mesazh i qartë dhe i prerë që duhet të marrë kushdo që tenton që për çfarëdo arsye të destabilizojë sigurinë në vendin tonë. Krimet nuk do të mbesin pa u ndëshkuar sepse Republikën e Kosovës nuk do ta lejojmë të bëhet vend i pasigurisë. Rendi dhe ligji do të mbizotërojnë në çdo cep të saj”, ka shkruar Sveçla./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni postimin e tij të plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera