Lajme

Xhaferi konfirmon mbështetjen e SHBA-ve për Kryeparlamentar të Maqedonisë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 15:34 | 01 May 2017

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi pas takimit që pati me diplomatin amerikan, Hoyt Brian Yee, dha një konferencë për gazetarët.

Ai tha se ka informuar Ndihmës sekretarin e shtetit amerikan mbi situatën aktuale në Maqedoni dhe se ka marrë mbështetje maksimale nga ai dhe SHBA-të, si kryetar i ri i Kuvendit.

Gjithashtu, Xhaferi theksoi se do të jetë kryetari i të gjithëve edhe atyre që nuk e votuan apo nuk e njohin si kryetar të Kuvendit, shkruan Alsat M.

Etiketa:
SHKUNDEN ÇMIMET për Ramazan!

Të tjera