Lajme

Xhaferi: Jam oficer, nuk di të tërhiqem mbrapa

Autori: Gazeta inFokus 14:07 | 01 May 2017

Gjatë takimit që ka zhvilluar sot Zëvendësi-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee me kryetarin e ri të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ku i fundit i ka thënë të dërguarit amerikan se do të  vazhdojë në rrugën  si kryetar i Kuvendit për të formuar Qeverinë e re.

“Si oficer që jam, nuk di të tërhiqem mbrapa, por do vazhdojë në rrugën time si kryetar i Kuvendit për të formuar Qeverinë e re dhe institucionet e tjetra të vendit”, deklaroi Xhaferi,  shkruan Alsatm.

Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera