Lajme

Xhafer Tahiri i reagon Rexhepit të VV-së, plani yt që rruga magjistrale në qytet të bëhet shesh, i dëmshëm për qytetarët e bizneset aty

Autori: Gazeta inFokus 23:06 | 27 September 2021

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë , kandidati i LDK’së, Xhafer Tahiri është musafir në emisionin Debat Pernime në Kallxo.com.

Tahiri gjatë emisionit i reagon kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Arsim Rexhepi për planin e tij për qytetin e Vushtrrisë duke i thënë se plani i tij që rruga magjistrale në qytet të bëhet shesh, është i dëmshëm për qytetarët dhe bizneset aty.

“Plani i zotri Rexhepit që rruga magjistrale të shndrrohet në bulevard është i paqëndrushëm, i shkakton dëm bizneseve dhe njerëzve atje prandaj e ftoj që te heq dorë sepse është plan i paqëndrushëm” tha ai.

Të tjera