Lajme

Xhafer Tahiri i reagon Rexhepit të VV-së, Plani per Rimbkembje Ekonomike nuk ka asnje shkelje ligjore dhe eshte bërë në pajtim me drejtorat e VV-së sa kemi qenë në koalicion

Autori: Gazeta inFokus 22:22 | 05 October 2021

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë , kandidati i LDK-së, Xhafer Tahiri është musafir në Debat zgjedhor për zgjedhjet lokale 2021 në RTK live . 

Tahiri gjatë debatiti zgjedhor ka reaguar ndaj kandidatit të Vetëvendosjes, Arsim Rexhepi  duke i thënë se Plani për rimkëmbje ekonomike nuk ka asnjë shkelje ligjore dhe është bërë në pajtim me drejtorat  e VV-së  gjatë kohës sa ishin së bashku në koalicion. 

“Studimi për ndikim të Covidit është bërë në bazë të Kuvendit të Komunës së Vushtrrisë nr 68/2020 të cilin e kanë votuar të gjitha partitë politike. Është plani i rimkëmbjes ekonimike për qytetin e Vushtrrisë në të cilin gjenden të gjitha detajet si të dalim nga kriza, ky plan nuk e ka shkel ligjin” tha Tahiri. 

Të tjera