Sport

Xavi rikthehet në Barcelonë?

Autori: Gazeta inFokus 22:40 | 16 May 2021

6 vite pasi u pensionua nga futbolli aktiv, Xavi mund të rikthehet te Barcelona.

Mediumet spanjolle raportojnë se katalunasit janë duke negociuar me legjendën e klubit për tu rikthyer në Camp Nou si trajner.

Ronald Koeman nuk ka përmbushur pritshmërinë e drejtuesve të klubit dhe në fund të sezonit pritet të shkarkohet.

Kujtojmë se Xavi ka eksperiencë si trajner që nga viti 2019 duke udhëhequr ekipin Al Sadd

Të tjera