Sport

Xabi Alonso zgjedh trajnerin më të mirë të vitit

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 01 December 2019

Xabi Alonso ka patur fatin të punojë me disa trajnerë të jashtëzakonshëm gjatë karrierës së tij.

I pyetur se cili trajner do ta meritonte Topin e Artë hipotetik, ai nuk ka patur asnjë dyshim dhe ka thënë se një vlerësim të tillë do ta meritonte Jurgen Klopp.

“Është karizmatik. Ka një marrëdhënie të veçantë me lojtarët dhe këtë e shikon në fundin e çdo ndeshje”, ka thënë spanjolli për L’Equipe.

“Ky është një aspekt i rëndësishëm për një trajner”

Të tjera